A fejlődésgazdaságtan örök kérdése: kinek és miért sikerül? Újabb adalék.
Intézmények vagy gazdaságpolitika?
2009.06.01. 17:06 eltecon
2 komment
Címkék: gazdaságpolitika fejlődésgazdaságtan
A bejegyzés trackback címe:
https://eltecon.blog.hu/api/trackback/id/tr121157187
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
ricardo 2009.06.01. 20:14:28
Világos az üzenet. Kis, nyitott gazdaságban a siker receptje: kiegyensúlyozott központi költségvetés, stabil pénz, exportorientált növekedés, a termelékenységet követő jövedelempolitika. Semmi populista államkincstári szocializmus, népboldogító állami voluntarizmus, és egyéb ad-hoc ötletelés. Igazán nem kell ezt a koncepciózus tanulságot intézményrendszer vs. gazdaságpolitika álruhába öltöztetni. (Nota bene, a tanulmányból kiderül, hogy Jamaica 1962-ben nyeri el a függetlenségét. Kicsit 'villogok'. Jamaica utolsó brit kormányzója ('61-62) Balogh Tamás volt.:))
BrianBrian 2009.06.03. 09:52:50
A politikai gazdásznak a cikk vége teljes csalódás. Amikor az a politikai kérdés jönne, miért sikerült a dollárpeget fenntartó megállapodás az egyik országban, miért nem a másikban, tehát jöttek volna a valódi kérdések, a szerzők befejezték a cikket, anélkül, hogy tovább vizsgálódtak volna. Márpedig, még ha ennek a cikknek a gazdpol ajánlásaira esküdtek volna a döntéshozók mind, akkor és ott, Jamaikán, úgy tűnik, ott akkor se ment volna, ami Barbadoson. De miért is?