A hat éven felüli amerikaiak több mint tíz százaléka szed rendszeresen valamilyen anti-depresszáns gyógyszert. A modern világ népbetegsége ez? Vagy a lélekgyógyászok olyan tágra terjesztették a pszichikai bántalmak kritériumait, amibe már többé kevésbé mindnyájan beleesünk? Vagy arról van szó, hogy az orvosok meg a gyógyszergyárak játszanak össze, hogy kirabolják a biztosítókat? Szóval, mi van? Idézett posztunk három, a témával foglalkozó könyvet ismertet.
Prozac generáció
2011.06.08. 19:29 eltecon
3 komment
A bejegyzés trackback címe:
https://eltecon.blog.hu/api/trackback/id/tr322968656
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
DFK 2011.06.09. 15:24:42
Részben tágabbra nyílt a pszichikai betegségek fogalma (részben indokolatlanul), részben az emberek a könnyebb megoldás felé hajlanak: egyszerűbb bevenni egy tablettát, mint reálisan helyzetértékelni, a dolgokat meg és kibeszélni.
Marschieren gehen mit Maschinengewehr 2011.06.09. 18:30:43
részben pedig egyszerűbb (olcsóbb) az ellátórendszer számára a gyógyszert felírni, mint klinikai szakpszichológus által pszichoterápiát nyújtani, így a jóval kisebb fajlagos költségű gyógyszer fogy és a beteg SEM gyógyul meg csak FOLYAMATOSAN KEZELIK
minőségi_troll 2011.06.10. 09:16:19
a legtöbb pszichiátriai problémáknak a pszichoterápia lenne a megfelelő, oki gyógymódja - csak hát az ember- és időigényes lenne, ami önmagában nem megoldhatatlan probléma, csak ha ez lenne a terápiás standard, az csökkentené a gyógyszergyártók bevételét és a pszichoterápia exkluzivitását s ezzel az érte felszámolható díjat