Krugman szerint meg lehet vele például állítani a gazdasági világválságot. És erre az a legfőbb bizonyíték, hogy egyszer korábban már meg lehetett. Mások szerint azonban ez erős állítás, lévén azt a válságot sem a költségvetési expanzió szüntette meg. Kedvenc kanadai bloggerünk több nagy tekintély érvelését is idézi ennek a véleménynek az alátámasztására. Christina Romerét például. Meg egy Paul Krugman nevű emberét, aki szerzőtársaival 1998-ban a japán likviditási csapdáról írott Brookings tanulmányában egyetértőleg idézi a tárgyban Christina Romert, rámutatván a feléledő inflációs várakozások szerepére a háborús konjuktúra kialakulásában. Olvasóinkra bízzuk annak a kérdésnek az eldöntését, hogy ez a Krugman ugyanaz a Krugman-e, csak ebben a speciális kérdésben megváltozott a véleménye, vagy pedig ez már egy egészen más Krugman.
Mire elég a fiskális stimulus?
2010.10.28. 14:18 eltecon
2 komment
A bejegyzés trackback címe:
https://eltecon.blog.hu/api/trackback/id/tr872405399
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
igyugyaz 2010.10.28. 14:57:43
Ez a Krugman az a Krugman is aki ezt is mondta "Alan Greenspan needs to create a housing bubble to replace the Nasdaq bubble". Ez egy nagyon sokféle Krugman.
PeterI 2010.10.28. 17:04:47
Ugyanaz, csak azóta pályát módosított.