Ez nem ugyanaz a kontextus mint a legutóbbi, a brazil. Itt nem a természeti erőforrásokkal való ellátottság és a gazdasági fejlettség közt gyakran észlelhető negatív korrelációról, hanem az erőforrságazdagság és a demokrácia hiánya közti ugyancsak gyakran előforduló viszonyról esik szó. Vagyis, hogy minél több az olaj, gáz, ilyesmi, annál inkább autoriter a kormányzati rendszer. A szerző nem is közgazdász, hanem politológus, formális modellt nem is tartalmaz az írás. Ettől még érdekes, különös tekintettel arra, hogy szerinte Oroszországra nem érvényes a fenti összefüggés. Persze főleg akkor, ha a Perzsa-öböl országaihoz mérjük.
A kincsek átka: Oroszország más?
2010.01.27. 14:02 eltecon
1 komment
A bejegyzés trackback címe:
https://eltecon.blog.hu/api/trackback/id/tr771706442
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
varadi_balazs 2010.01.28. 00:20:41
Az én olvasatomban a jeles korrupciókutató cikke csak arról szól, hogy a primitíven unikauzális olaj - > diktatúra Oroszországban összefüggést akarja árnyalni. Teszi ezt olymódon, hogy becitálja a több országra vonatkozó regressziók (alacsony) koefficiensét.