Korábban már idéztünk olyan vizsgálatokat, amelyek a globális egyensúlytalanságot egyszerűen a kínai férfiak házasodási vágyával hozták kapcsolatba. A BIS kínai megtakarításokkal foglalkozó műhelytanulmánya szerint a kérdés azért ennél jóval bonyolultabb, hiszen a 2000-es években nemcsak a kínai háztartások, hanem a másik két nagy gazdasági szektor, a vállalatok és a kormányzat is erőteljesen spórolt, s a szélsőséges eredmény e három szektor viselkedésének eredője. Talán nem túlzás szélsőségesnek nevezni egy olyan makroökonómiai helyzetet, amelyben egy óriási méretű gazdaság polgárai a GDP felét (!!!!!!!) megtakarítják, és az aggregált marginális megtakarítási hajlandóság 60% körül van.
Kínai megtakarítások
2010.06.17. 09:43 eltecon
1 komment
A bejegyzés trackback címe:
https://eltecon.blog.hu/api/trackback/id/2088283
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
mig8 (törölt) 2010.06.17. 21:28:45
Tegyük hozzá, hogy nagyon helyesen. Ugyanis Kínában nincs igazán szociális háló. Ha az ember beteg lesz, fizetheti az orvosi ellátását. Ha idős lesz, nem lesz feltétlen nyugdíjja.
Hogy a kínai megtakarítások ekkorák, az csak azt bizonyítja, hogy tanulnak a múltból és előrelátóak: gondoskodni akarnak magukról.
Hogy a kínai megtakarítások ekkorák, az csak azt bizonyítja, hogy tanulnak a múltból és előrelátóak: gondoskodni akarnak magukról.