Aki azt hiszi, a járadékvadászat, a kormányzat foglyul ejtése csak absztrakció, Olson és Stigler által félévszázados, poros példákkal és elavult ökonometriával alátámasztott, irreleváns vizsgatétel, annak ajánljuk a Corvinus Egyetem Korrupciókutató-központjának a magyar villamosenergia-szektor szabályzásáról készült, frissen nyilvánosságra hozott tanulmányát.
A nemrég egy előadás erejéig nálunk, a tanszéken vendégeskedő Tóth István János által szerkesztett, dokumentumelemzésen és interjúkon alapuló, tehát inkább gazdaságszociológiai, mint közgazdaságtani eszközökkel operáló remek tanulmányból csak egy, mottóként is használt, az egyik anonim interúból vett idézet, kedvcsinálóul:
„…a törvény-előkészítés folyamata annyit tesz, hogy a törvényt a piaci szereplők megírják.”
Lehet, hogy érdemes azokra hallgatni, akik a piaci kudarcok láttán az állami beavatkozás után kiáltóknak unos-untalan az ilyesfajta kormányzati kudarcok meglétét idézik emlékezetükbe?
Járadékvadászat a magyar villamosenergia-iparban
2010.06.01. 15:53 eltecon
Szólj hozzá!
Címkék: szabályozás járadékvadászat olson politikai gazdaságtan portfolioblogger stigler
A bejegyzés trackback címe:
https://eltecon.blog.hu/api/trackback/id/2048125
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal